Анонс новин

« червня 2018 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Гордість закладу



mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні361
mod_vvisit_counterВчьора498
mod_vvisit_counterЦього тижня3234
mod_vvisit_counterМинулого тижня8483
mod_vvisit_counterЦього місяця24577
mod_vvisit_counterМинулого тижня44326
mod_vvisit_counterВсіх375044

Online (20 хвилин тому): 6
Ваш IP: 54.224.255.17
,
Зараз: 2018-06-22 18:30

Подорож в країну професій

Мета:

Навчальна: Систематизувати й узагальнити уявлення дітей про працю будівельників, транспортників, людей, що створюють одяг, конструкторів, архітекторів, модельєрів.

Розвивальна: Формувати вміння міркувати, робити висновки, знаходити у двох і більше об’єктах загальні та відмінні ознаки, системне бачення об’єктів навколишнього світу. Розвивати вміння комбінувати та сполучати в одному предметі властивості та ознаки інших предметів та об’єктів, переносити дії, що можна застосувати до одного предмета на інші.

Виховна: Виховувати повагу до людей праці.

Матеріал: автобус, зроблених із стільців, руль для водія, системний оператор з набором відповідних картинок, ілюстрації про працю людей на транспорті, на фабриках, ательє, картинки-схеми для позначення властивостей об’єкта (метод фокальних об’єктів), таблиці (метод комбінування), фломастери, папір, прості олівці, мольберти.

Хід заняття

(В групі збудований із стільців макет автобуса, руль)

Вихователь: Діти, сьогодні ви ще маленькі, але вже мрієте кимсь стати, коли підростете. Розгляньте ось ці ілюстрації і розкажіть про свої мрії (Діти розглядають ілюстрації про працю людей різних професій і складають розповіді)

Вихователь: Гарні ваші мрії і я бажаю, щоб вони здійснились. А сьогодні я пропонує вам здійснити подорож у світ професій. Давайте подумаємо на чому туди можна потрапити?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Вірно, є багато транспорту, на якому можна дістатись у світ професій, але я вам пропоную вибрати наземний вид транспорту, який їздить без допомоги електричних проводів, без рельсів і шпал, і туди може сісти багато дітей. Як ви думаєте, що це таке? (Автобус)

-            Щоб їхати автобусом, нам потрібен кондуктор, шофер. Хоче ними бути? (Діти обирають шофера, кондуктора).
-            А щоб зайняти свої місця в автобусі, що нам ще потрібно мати? (Квитки)
-            Так як подорож у нас уявна, то і квитки будуть у нас уявні, ними будуть ваші відповіді на мої запитання. Домовились?
-            Скажіть слова, що звучать по різному але мають однакове значення.

(Наприклад, вихователь називає слово працьовитий, а діти: роботящий, трудолюбивий, працелюбний і т.д.).

-            Скажіть слова з протилежним значенням.

(Наприклад, ледар – працелюб, швидко – повільно).

(Хто з дітей дав правильну відповідь, проходить в автобус і сідає на стільчик).

-            Що ж, зайняли всі свої місця. Автобус вирушає у подорож. А я буду вашим екскурсоводом. Щоб веселіше їхати, я вам прочитаю вірш „Добре діло робиться”.
-            Ну осі ми і приїхали в країну професій. (Діти виходять з автобуса)
-            Давайте вгадаємо, як називається перша зупинка в цій країна (Транспортна).
-            Розгляньте ці ілюстрації і назвіть, що ви тут бачите? (Різні види транспорту).

- На які види поділяють транспорт за способом пересування? (Повітряний, водний, наземний).

-   Що ж ми відносимо до повітряного транспорту? (Наземного, водного).
-   А яке ж призначення транспорту?
-   Хто водить машину?
-   Хто керує літаком? (Поїздом і т.д.).
-   Як ви гадаєте, яким треба бути, щоб стати льотчиком, моряком? (Старанним, зібраним, уважним, кмітливим).
-   На вашу думку транспорт це друг чи ворог?

(Проводиться гра "Добре-погано").

Вихователь: Ну, що ж ми поговорили з вами про транспорт і пращо людей, що працюють на транспорті.

-А нам вже час рушати далі.
(Діти підходять і читають "Будівельний майданчик").
- На цій станції нас чекає ось такий чарівний екран, (системний оператор), за допомогою якого ми розглянемо житловий будинок. (Визначення системи).
-   Для чого потрібен будинок? (Щоб в ньому жило багато людей).
-   А що ще крім житлових будинків будують будівельники? (Школи, лікарні, театри і т.д.) (Визначення надсистеми).
-   Давайте пригадаємо хто збудував будинок, поглянемо для цього на наш чарівний екран. (Визначення підсистеми).
-   Перш за все потрібно, щоб архітектор зробив креслення будинку, відповідно до якого він буде будуватись.
- Далі що треба зробити? (Вирити фундамент будинку).
- А чим риють фундамент для великого житлового будинку? (Екскаватор риє фундамент, а самоскид вивозить землю).
-   З чого роблять фундамент? (З каменю і цементу).
-   Подумайте, які чоловічки живуть в камені і розчині? (В камені живуть маленькі чоловічки, що міцно тримаються за руки, а в розчині спочатку маленькі чоловічки тримають руки опущеними вниз, а потім міцно беруть один одного за руки).
-   От фундамент і готовий, а що ж далі робити? (Далі будують стіни з цегли або блоків, роблять перекриття і дах).
-   То вже можна оселятись в будиночку? (Ні).
-   Правильно, ще треба зробити вікна, двері, підлогу, укласти труби водогону, опалення, зробити освітлення, побілити і пофарбувати.
-   Скажіть будь-ласка, люди яких професій зайняті на спорудженні будинку?
-   Бачите, як багато людей і яких різних професій зайнято на спорудження будинку.
-   А чи знаєте, які будувались колись будинки? (Визначення минулого системи).
- Колись будувались будинки невеличкі, з дерев'яними стінами і солом'яним дахом. Потім солом'яний дах змінили на дах з черепиці, шиферу, металу. Стіни стали робити вищі, їх почали робити з цегли. А які були вікна і двері в хатах колись! Ви хочете побачити? (Визначення минулого підсистеми).
-   Вікна були маленькі, пропускали мало світла.
-   А чи подобаються вам сучасні будинки?
(Проводиться гра "Добре-погано")-
-   Рушаймо далі. Перед нами станція "Наш одяг".
-   Діти, в що ми з вами одягнуті? (В одяг).
-   А чи ви знаєте, звідки взявся одяг? (Його купили в магазині пошили в ательє).
-   Правильно, що створити зручний і красивий одяг потрібно багато часу і праці багатьох людей.
-   Хто з самого початку створює одяг на папері, яким він має бути? (Модельєр).
-   А що далі треба зробити? (Підібрати тканину, з якої пошиють одяг, підібрати ґудзики).
-   А ділі хто шиє одяг? (Кравці кроять одяг, швачки шиють і т.д.).
-   Де шиють одяг? (В ательє, на фабриках).
- Багато всього ми з вами побачили і почули. І я вам пропоную побути маленькими архітекторами, конструкторами, модельєрами).
(Пропонується дітям сісти за раніше підготовлені столи, мольберти і приступити до роботи).
Одна група дітей створюють нові види транспорту за методом фокальнихоб'єктів.
Друга група дітей створюють "будинок своєї мрії" за методом фокальних об'єктів.
Третя група дітей створюють моделі одягу за методом комбінування (морфологічна скринька).
В кінці роботи іде захист дітьми своїх робіт.
Вихователь: Молодці діти, ви створили чудові проекти нових машин, літаків; проекти будинків, моделі нового одягу. І я думаю, що вони обов'язково стануть у пригоді нашим конструкторам, архітекторам, які за вашими проектами створять нові вироби. А нам вже пора повертатись. Чи сподобалась вам наша подорож?
- Щоб повернутись назад, нам потрібно зайняти місця в автобусі, а квитками будуть прислів'я про працю. Я думаю ви їх знаєте.
(Діти називають прислів'я про працю і займають місця в автобусі).

Землю красить сонце, а людину - праця.

Людині честь по праці.

Яка праця, така й шана.

Не тікай від тяжкої праці до легкої.

Не одяг красить людину, а добрі діла.

- А щоб веселіше вам було їхати, я вам дещо розповім. Є багато професій, але коли ці професії вам не підходять, ідіть працювати ... "лежнем" (вам доведеться цілоденно вилежуватись на ліжках, випробовуючи їхню зручність), або розтоптуйте черевики для листонош, щоб їм зручніше було ходить, чи можна з ранку до вечора бити тарілки, чашки, щоб визначити ступінь їхньої ламкості. Одне слово, професій є чимало, є з чого вибирати. А ким ви станете, насправді, нехай вам підкаже життя.