Закон України “Про дошкільну освіту”

« серпня 2018 »

Наше життя

Ваш IP: 54.198.41.76
Зараз: 2018-08-18 20:18

Розподіл дітей згідно електронної черги для прийому в групи з 01.09.2018-2019 н.р.

- Відкрити...

Закон України “Про дошкільну освіту”

ст. 4. Дошкільна освіта

1. Дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою часиною системи безперервної освіти України.

2. Дошкільна освіта – цілісний процес, спрямований на:

• забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;
  • формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею соціального досвіду.

ст. 8. Роль сім’ї у дошкільній освіті.

1. Сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім’ї відповідно вимог Базового компонента дошкільної освіти.

2. Відвідування дитиною дошкільного навчального закладу не звільняє сім’ю від обов’язку  виховувати, розвивати її в родинному колі.

3. Батьки, або особи які їх заміняють несуть відповідальність перед суспільством та державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

ст. 9. Здобуття дошкільної освіти.

2. Відповідальність за здобуття дитиною дошкільної освіти покладається на їх батьків, а дітьми позбавленими батьківського піклування, - на осіб, які їх заміняють, та на навчальні заклади, де вони утримуються.

5. Дитина може здобути дошкільну освіту за бажанням батьків, або осіб які їх заміняють:

• у дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності;
  • у сім’ї;
  • за допомогою фізичних осіб, які мають відповідну вищу педагогічну освіту, ліцензію на право надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти та фізичний стан здоров’я який дозволяє виконувати обов’язки педагога.

ст. 14. Комплектування груп.

3. Наповнюваність груп у дошкільних навчальних закладах становить:

• для дітей віком одного до трьох років – до 15 осіб;
  • для дітей віком від трьох до шести років – 20 осіб;
  • різновікові – до 15 осіб;
  • з короткотривалим і цілодобовим перебуванням дітей – 10 осіб.

ст. 22. Базовий компонент дошкільної освіти.

1. Базовий компонент дошкільної освіти – державний стандарт, що містить норми положення які визначають державні вимоги до рівня розвиненості дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті.

4. Додаткові освітні послуги, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, вводяться лише за згодою батьків дитини, або осіб, які їх заміняють, та дошкільним навчальним закладом у межах гранично допустимого навантаження дитини.

ст. 38. Джерела фінансування.

3.  Джерелами фінансування дошкільного навчального закладу є кошти:

• засновника (власника);
  • відповідних бюджетів (для державних і комунальних дошкільних навчальних закладів);
  • батьків, або осіб, які їх заміняють;
  • добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб;
  • інші кошти, не заборонені законодавством України.
crab-icon.png