« грудня 2018 »

Зараз: 2018-12-10 12:37

Учитель - логопед

Яцюк Ольга Дмитрівна

Учитель – логопед вищої кваліфікаційної категорії, звання «учитель - методист». Освіта: вища, НПУ ім. М.П. Драгоманова (дефектологія),1998р. Додаткова освіта: Рівненське медичне училище, фельдшер, 1992 р. Стаж логопедичної практики – 17 років.

У формуванні правильного мовлення враховує загальнодидактичні і спеціальні принципи навчання. Широко інтерпретує у корекційно – розвиваючій роботі традиційні і нетрадиційні методи і прийоми, а саме: адаптований метод ТРВЗ, арт – терапію (казкотерапія, хромотерапія, ароматерапія), ейдетичні прийоми (звукові, смакові, тактильні, нюхові асоціації та асоціації за друдлами), складання синквейнів (неримовані вірші).

Громадська думка: Робота учителя – логопеда  вимагає величезного терпіння. Працювати з дітьми, у яких  «ліниві язички», може тільки дуже наполегливий фахівець. Увагу, терпіння, дипломатичність,  високі професійні якості корекційного педагога уособлює в собі Ольга Дмитрівна.

Ольга Дмитрівна постійно шукає та адаптує нові ідеї та технології в корекційне навчання. Діти з великим задоволенням відвідують логопедичні заняття, які є  цікавими, пізнавальними, розвивальними. Учитель - логопед бере активну участь в громадському житті, широко пропагує логопедичні знання, надає корисні поради і просто любить свою роботу.

Формування фонематичних процесів у дітей з вадами мовлення є одним із напрямків корекційно – розвиваючого навчання.

Для цього використовуються у логокорекційній роботі різні ігрові вправи з розвитку фонематичного слуху, сприймання, уявлення.

Рекомендую цікаву гру, що розвиває фонематичне уявлення. Мета цієї гри – навчити виділяти спільний звук у запропонованих назвах малюнків.

Дидактична гра « Казкова оселя Равлика»

Мета: розвивати фонематичне уявлення, мислення.

Матеріал: набір предметних картинок, графічне зображення равлика.

Хід гри

Діти, відгадайте загадку:

Ця тварина всім відома.

Не виходить вона з дому.

Їсть, гуляє, спить в хатині,

Носить хату цю на спині.( Равлик.)

Діти, до нас завітав Равлик. Його оселю потрібно нам прикрасити картинками, у назвах яких є звук [р].Виграє той, хто перший  заповнить всі віконечка.