Анонс новин

« вересня 2020 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Наше життя

Гордість закладуmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні337
mod_vvisit_counterВчьора859
mod_vvisit_counterЦього тижня5007
mod_vvisit_counterМинулого тижня6810
mod_vvisit_counterЦього місяця17428
mod_vvisit_counterМинулого тижня30996
mod_vvisit_counterВсіх866714

Online (20 хвилин тому): 8
Ваш IP: 3.237.200.21
,
Зараз: 2020-09-19 11:40

Творчі доробки педагогічного колективу

Всеукраїнського масштабу:
  • Прокопчук О., Бордюженко Г. Від творчого вихователя – до творчої дитини. Газета  Дитячий садок, Київ, Шкільний світ, 2005р.,  № 21 – 24, ст. 2 – 25.
  • Талімончук О. Творимо світ прекрасного. Газета  Дитячий садок, Київ, Шкільний світ, 2005р.,  № 21 – 24, ст. 26 -  56.
  • Шевчук О., Перлини музичної творчості Газета  Дитячий садок, Київ, Шкільний світ, 2005р.,  № 21 – 24, ст.54 – 95.

Міжрегіонального масштабу:

Продай Л., Колісняк В., Гура Г. Розвиток системного мислення дошкільників при ознайомленні з довкіллям, Рівне, 2011р.

Посібник містить методичні рекомендації щодо змісту роботи з формування системного мислення у дітей дошкільного віку, які склалися за результатом експериментальної роботи  на базі ДНЗ №40 м. Рівного спільно з Українською лабораторією педагогіки ТРВЗ (теорія розв’язування винахідницьких завдань).
У додатку розміщений матеріал для роботи з дітьми старшого дошкільного віку по ознайомленню з довкіллям, перспективний план, конспекти занять, дидактичні ігри і т..д.
Даний посібник рекомендований для вихователів, студентів та батьків.

Бейлах О. Формування основ культури мислення засобами методології ТРВЗ, Рівне, 2011р;

В посібнику розміщений творчий доробок педагогічного колективу за результатами експериментальної роботи на базі ДНЗ №40 м. Рівне спільно з Українською лабораторією педагогіки ТРВЗ (технологія розв’язання винахідницьких завдань). Посібник містить методичні рекомендації, що розкривають зміст роботи з формування основ культури мислення у дітей дошкільного віку. У посібнику зібрані матеріали теоретичного і практичного змісту, які допоможуть педагогам зрозуміти значення формування ОКМ для дитини дошкільника. У додатках розміщено перспективний план роботи з дітьми старшого дошкільного віку з формування ОКМ та систему дидактичних ігор.
Даний матеріал доцільно використовувати для реалізації творчих завдань базової програми розвитку «Я у Світі».
Посібник рекомендований для вихователів, студентів та батьків.

Кухарчук І., Огороднік В. Розвиток художньо – мовленнєвих творчих здібностей дітей на основі «Граматики фантазії» Джанні Родарі,  Рівне, 2011р.

Даний посібник пропонує ефективні методи та прийоми розвитку художньо-мовленнєвих творчих здібностей малят, використовуючи «Граматику фантазії» Джанні Родарі, які творчо інтерпретовані та модифіковані педагогами ДНЗ №40 м. Рівного в практичну діяльність з дітьми.
У додатку розміщений перспективний план для старших дошкільників, цікаві дидактичні ігри та конспекти занять.
Посібник рекомендований для вихователів, студентів та батьків.

Яцюк О. Від творчого партнерства – до високого результату, Рівне 2009р.

У посібнику подано досвід роботи, структуру роботи вчителя-логопеда ДНЗ №40 м. Рівного компенсуючого типу (санаторний для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання) з системою інтегрованих зв’язків. Посібник познайомить з інноваційними технологіями для корекції вад звуковимови старших дошкільників. У додатку розміщений практичний матеріал для роботи з дітьми-логопатами.
Для вихователів різновікових груп вміщено орієнтовні перспективні плани «Логопедичних п’ятихвилинок» для роботи з дітьми «групи ризику» та ЧХД.
Пропонований посібник рекомендований для вчителів-логопедів навчальних закладів, вихователів різновікових груп, може бути цікавим для батьків.

Шевчук О. Творимо, граємо, імпровізуємо, Рівне 2011р.

Даний посібник містить творчий доробок музичного керівника ДНЗ №40 Шевчук О.Г. з формування музичних творчих здібностей за концепцією німецького педагога Карла Орфа. Головними завданнями, які вирішує педагог, впроваджуючи дану концепцію є : виховання у дітей навичок творчого музикування, вміння проявити індивідуальні здібності, здатність до самовираження, розвиток уяви, фантазії, формування активної творчої діяльності дітей.
Досвід музкерівника  Шевчук О.Г., впорядкований в даному посібнику показує, що головною формою елементарного музикування є імпровізаційно- творча гра, яка поєднує музику, мову і рух.
Цей матеріал для тих, хто усвідомлює необхідність творчості, як основного фактору розвитку музичних здібностей дошкільників..
Дані творчі доробки рекомендовані для практичного використання музичними керівниками дошкільних навчальних закладів.

Яцюк О. Корекція та формування мовлення у дітей дошкільного віку шляхом використання комплексів ейдетичних завдань, Рівне 2012р.

Посібник є результатом роботи над проблемною темою «Корекція та формування мовлення у дітей дошкільного віку шляхом використання комплексів ейдетичних завдань». В запропонованих матеріалах розкрито суть ейдетичних прийомів у корекційному навчанні. Рекомендовано для використання корекційними педагогами, вихователями, батьками.

Базюк Л., Ступницька О. Формування патріотичного середовища  шляхом ознайомлення дошкільників з рідним краєм, Рівне 2015р. 

У посібнику представлені творчі доробки вихователів Базюк  Л.Ф. Ступницької О.О.: парціальна програма «Виховуємо патріотів рідного краю»(Рівненщини та міста Рівне ), практичні доробки з досвіду роботи та інформаційно-довідковий матеріал до виконання програми. Змістовне наповнення програми передбачає ознайомлення дошкільників з Рівненським краєм та містом Рівне. Програма спрямована на виховання у дітей патріотичних почуттів, любові та гордості за «маленьку батьківщину», толерантного ставлення до всіх народів. До виконання програми  розміщенні   практичні доробки з досвіду роботи педагогів, перспективне планування, інформаційно-довідковий матеріал.  В творчих доробках педагогів заслуговують на увагу практичні розробки з теми: «Герої сьогодення нашого краю», які дають змогу  педагогам використовувати коректні педагогічні та психологічні підходи щодо усвідомлення  дошкільниками подій в Україні (зокрема і на Рівненщині), які склалися на даний час. Рекомендовано для використання вихователям-методистам, вихователям ДНЗ, практичним –психологам, батькам, студентам.

Бейлах О. Локальна програма з формування основ культури мислення дітей дошкільного віку "Вправні мислителі", Рівне 2015р.

Локальна програма «Вправні мислителі» – це курс спеціальних занять, спрямованих на розвиток творчих здібностей; наочно-образного, причинного, евристичного мислення; пам'яті, уяви; на формування діалектики і логіки; на подолання сором'язливості, замкнутості, остраху; маленька людина вчиться відстоювати свою точку зору, а потрапляючи у важкі ситуації самостійно знаходити оригінальні рішення.

Реалізація завдань цієї програми відбувається в процесі проведення гурткової роботи, на заняттях якої  значна увага приділяється всебічному розвитку, формуванню цілісного світогляду та культури мислення дошкільників на основі методології ТРВЗ.

Розроблене перспективне планування з формування основ культури мислення допомагає розкрити творчий потенціал в дошкільному віці,  сформувати  в дитини своєрідний евристичний досвід, внаслідок якого розвивається її уява і творчість.

Матеріали програми  можуть  використовувати як вихователі, практичні психологи, так і студенти та батьки. Практичний та методичний матеріал  допоможе кожній дитині «знайти себе». Тоді мислення стане максимально продуктивним, а творчий потенціал – багатим.

Прокопчук О. Г. , Новосад О.В., Продай Л.М., Кухарчук І.М., Гура Г.А., Манько О.І., Трусік І.П., Левценюк Н.Т., Талімончук О.В., Ярмолюк Ю.В., Буза Л.М., Шевчук О.Г. Розвиток творчих здібностей старших дошкільників на засадах педагогічної  інноватики, Рівне 2018р.

Посібник «Розвиток творчих здібностей старших дошкільників на засадах педагогічної  інноватики» містить  творчі надбання педагогів закладу, які узагальнено та систематизовано за освітніми лініями «Дитина в природному довкіллі», «Дитина в світі культури»( образотворча, музична діяльність), «Мовлення дитини»(художньо-мовленнєва діяльність).

Зміст представлених творчих доробок розкриває шляхи  реалізації завдань STEM- освіти через ТРВЗ -технологію (теорія розв’язання винахідницьких завдань), «Граматику фантазії» Джанні Родарі та концепцію розвитку творчих музичних здібностей Карла Орфа, які ефективно розвивають творчі здібності, креативне мислення та формують навики інноваційної діяльності дошкільників.

Практичні доробки розділів вміщують методи активізації творчих здібностей старших дошкільників, перспективне планування та конспекти занять, творчі досягнення вихованців,  поради для батьків та педагогів, які сприяють зміні ціннісних пріоритетів та світоглядної позиції особистості, як відповідальної, соціально-активної, інноваційної, високотехнологічної, громадсько-патріотичної.

Рекомендовано для використання вихователям-методистам, вихователям ЗДО, практичним психологам, батькам, студентам.

Прокопчук О. Г., Новосад О. В., Базюк Л. Ф., Ступницька О.О. Локальна програма «Виховуємо патріотів рідного краю (Рівненщини та м.Рівного)» для дітей старшого дошкільного віку, Рівне 2018р.

У зміст посібника увійшли  локальна програма «Виховуємо патріотів рідного краю (Рівненщини та м. Рівного) » для дітей старшого дошкільного віку і  методичний супровід до виконання програми.

Програма є важливим орієнтиром у вихованні патріотизму,толерантності на основі глибинних емоційних переживань,які базуються на рідному і  знайомому, на кровному зв’язку між людьми, природній прихильності та любові до рідної землі, мови і культури.

Методичний супровід до виконання програми включає: перспективне планування, заняття, інші заходи, інформаційно -довідковий матеріал та світлини до даного матеріалу на електронних носіях (з метою зручного практичного використання його вихователями, батьками на інформаційно-комунікативних засобах).

Заслуговують на увагу практичні розробки з теми: «Герої сьогодення нашого краю», які дають змогу педагогам використовувати коректні педагогічні та психологічні підходи щодо усвідомлення дошкільниками подій в Україні (зокрема і на Рівненщині), які склалися на даний час.

Змістовне наповнення посібника передбачає ознайомлення дошкільників з Рівненським краєм та містом Рівне, спрямоване на виховання у дітей патріотичних почуттів, любові та гордості за «маленьку батьківщину»,

толерантного ставлення до всіх народів.

Рекомендовано для використання вихователям-методистам, вихователям ЗДО, практичним психологам, батькам, студентам.

Прокопчук О. Г., Новосад О.В., Висоцька Д.В.,Базюк Л.Ф.,Продай Л.М.,Колісняк В.Д. Локальна програма «Я змінюю світ» спецкурсу «Дитяче винахідництво» для дітей старшого дошкільного віку, Рівне 2018р.

У посібнику представлені локальна програма «Я змінюю світ» спецкурсу «Дитяче винахідництво» для дітей старшого дошкільного віку  та методичний супровід  до виконання програми.

Завдання програми спрямовані на розвиток критичного та  високотехнологічного мислення, вміння розв'язувати проблеми,формування креативних та інноваційних підходів до проектної та дизайнерської діяльності, ціннісних орієнтацій, виховання у дітей якостей творчої особистості.

Методичний супровід до виконання програми забезпечує реалізацію принципів STEM-освіти, модернізацію методологічних  засад засобами технології ТРВЗ (теорія розв'язання винахідницьких завдань) містить інноваційні підходи до освітньої  діяльності, пропонує методи  активізації   розвитку  дитячого винахідництва, перспективне планування та систему занять за напрямами: екологічний, соціально-моральний, художньо-естетичний.

Заслуговує на увагу додаткова інформація, в якій подано форми роботи з батьками, інформаційна довідка про STEM-освіту та творчі доробки маленьких винахідників, що допоможе залучити дорослих до винахідництва.

Рекомендовано для використання вихователям-методистам, вихователям ЗДО, практичним психологам, батькам, студентам.

Прокопчук О. Г., Новосад О. В., Лукашевич А.І.,Мазурик Т.М.,Андрійчук О.М.,Гришкевич Ю.А. Локальна програма «Букварик-Рівнезнайлик» навчання старших дошкільників основ грамоти на краєзнавчому матеріалі «Рівненського букваря» О. Медведєвої, Рівне 2018р.

У посібнику представлені локальна програма «Букварик-Рівнезнайлик» навчання старших дошкільників основ грамоти на краєзнавчому матеріалі «Рівненського букваря» О. Медведєвої та методичні рекомендації  до виконання програми, в яких подано орієнтовну тематику та конспекти  занять з навчання основ грамоти, що дадуть  змогу  кожній дитині не лише успішно засвоїти граматичний матеріал, а й  змалечку ввібрати в себе культурну спадщину свого народу, пишатися історією, людьми свого міста, любити і берегти рідний край.

Принцип інтеграції краєзнавчого матеріалу з виконанням завдань навчання елементам грамоти дає змогу значно підсилити рівень сформованості патріотичних почуттів, національної свідомості, любові до рідного краю,України. Такий підхід забезпечує  високу мотивацію до вивчення дошкільниками основ грамоти, розвиває рідну мову як основний засіб комунікації.

Рекомендовано для використання вихователям-методистам, вихователям ЗДО, вчителям початкової ланки, студентам , батькам.

Прокопчук О. Г., Новосад О.В., Бейлах О.М. Мислимо по-новому, Рнівне 2018р.

Посібник  «Мислимо по-новому» містить теоретичні засади розвитку мислення  дітей старшого дошкільного віку, творчі доробки:  методи та прийоми активізації  продуктивного мислення, перспективне планування, дитячі проекти, цікаві преамбули та  поради для педагогів та батьків, що розкривають зміст роботи з розвитку основ культури мислення  як головного чинника формування навиків інноваційної діяльності старших дошкільників.

У посібнику розкриваються завдання STEM–освіти, які реалізуються на засадах методології ТРВЗ (теорія розв'язання винахідницьких завдань),що сприяє розвитку продуктивного, критичного мислення дітей, формуванню в них цілісної картини світу, вмінню досліджувати, моделювати, творити, які  допоможуть сучасним дітям в майбутньому стати новаторами, творчими, конкурентоспроможними особистостями у житті.

Рекомендовано для використання вихователям-методистам, вихователям ЗДО, практичним психологам, батькам, студентам.

dolphin_2.png