« червня 2018 »

Ваш IP: 54.196.31.117
Зараз: 2018-07-16 12:52

Розподіл дітей згідно електронної черги для прийому в групи з 01.09.2018-2019 н.р.

- Відкрити...

Вівторок, 29 січня 2013, 09:00

Харчування при анеміях

Автор:  Адміністрація
Оцінити
(0 голоси)

Анемія – стан, що характеризується зниженням рівня гемоглобіну у крові. Гемоглобін перебуває у еритроцитах ,і складається, переважно, з заліза , білків та  деяких мікроелементів: мідь, цинк, марганець. Залізо, мікроелементи і білок для гемоглобіну надходять з їжею, але  для іх  повноцінного засвоєння в кишечнику потрібні вітаміни: групи U, C (аскорбінова кислота), фолієва кислота. І це визначає характер їжі, необхідний як профілактики анемії,так  і у випадку, коли анемія вже виникла.

Іжа повинна містити достатньо білка. Це можуть бути продукти тваринного походження: молочні, кисломолочні продукти, м'ясо, риба.З рослинних продуктів джерелом білка є бобові (горох, квасоля, боби, соя), горіхи.

Джерелом заліза і мікроелементів є: м'ясо (яловичина, свинина, кролик), печінка (особливо свиняча), чорна ікра, краснокочанна і брюсельська капуста, зелена цибуля, солодкий перець, петрушка, кріп, щавель, шпинат, яблука, айва, гранат, обліпиха, чорний хліб, гречка, вівсянка. У цих продуктах міститься більша кількість заліза порівняно з  іншими продуктами. Фрукти й овочі одночасно є і джерелом вітамінів, необхідних для засвоєння заліза. Найбагатшими за вмістом заліза і аскорбінової кислоти є чорна смородина і шипшина (в плодах шипшини заліза вдесятеро більше, ніж у м»ясі).

Таким чином, для дітей  з анемією потрібно повноцінне збалансоване харчування. Звична кількість м'яса чи субпродуктів (язик, печінка) щодня становить: 50 – 70 грам для дітей від 7 місяців до 1 року; 100 – 150 грам для дітей дошкільного віку; до 300 грам – шкільного віку і підліткам. Іншим джерелом заліза можуть бути овочі, фрукти, крупи, хліб – всі ці продукти вживати у звичайних кількостях. Як пиття пропонувати відвар з шипшини, обліпихи чи морс із чорноі смородини.

Однак, слід розуміти, що харчування не має самостійного значення в лікуванні анемії і можна розглядати лише як допоміжний компонент. Якщо анемія розвинулася, то в будь-якому разі потрібне призначення препаратів заліза, вітамінних комплексів, та й лікування шлунково-кишкового тракту. Зокрема ,корекція дисбактеріозу і проведення лікувальних чи профілактичних противоглистяних курсів. Збалансоване харчування з підвищеним вмістом заліза і вітамінів необхідне для профілактики анемії та  іі рецидивів.

Є особливості харчування при анеміях у дітей першого року життя. Практично в усіх дітей від 1 до 12 місяців розвивається фізіологічна анемія. Це пов»язано з заміною гемоглобіну, властивого плоду, в інший тип гемоглобіну, який виробляється в усіх людей після народження. Ця заміна проходить в умовах неповноцінноі  роботи кишечника й жорсткого дефіциту  заліза і мікроелементів. Проте передчасне запровадження прикорму (овочів і фруктів до запланованих 4 місяців, м'яса і субпродуктів до 7 місяців) може лише нашкодити дитині, оскільки ферментативні системи ще не розвинені, малюк  не готовий нормально сприймати продукти передчасно. Якщо рівень гемоглобіну в заг.аналізі крові в малюка понад сотню - 110 г/л, годі й тривожитися – це норма, яка не потребує корекці. Якщо показники гемоглобіну  менше 100 г/л, то призначаються препарати заліза, а в раціон вводяться відвар шипшини чи морс із чорноі смородини, та  рекомендована суміш з підвищеним змістом заліза (зазвичай це великими літерами повідомляється на упаковці). Слід зазначити, більшість адаптованих дитячих сумішей вже містять достататню кількість заліза, вітамінів і мікроелементів. Тому анемія частіше розвивається в дітей, що є на грудному вигодовуванні, якщо анемією страждає мама. Матерям-годувальницям рекомендується більше вживати продуктів з підвищеним вмістом заліза, мікроелементів і вітамінів.

Змінено Вівторок, 29 січня 2013, 09:01

Написати відгук