Анонс новин

« березня 2021 »
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Гордість закладуmod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні326
mod_vvisit_counterВчьора653
mod_vvisit_counterЦього тижня979
mod_vvisit_counterМинулого тижня4947
mod_vvisit_counterЦього місяця5926
mod_vvisit_counterМинулого тижня20502
mod_vvisit_counterВсіх1006072

Online (20 хвилин тому): 16
Ваш IP: 3.238.186.43
,
Зараз: 2021-03-09 11:46

Річний звіт про діяльність закладу

Звіт керівник ЗДО №40 про свою діяльність за  2019-2020 н.р. перед педагогічним колективом та громадськістю

(звітний період з 01.06.2019 по 31.05.2020)

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу (санаторний)  №40 Рівненської міської ради – комунальний заклад освіти для дітей раннього та дошкільного віку, підпорядкований управлінню освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Впродовж 2019-2020 н.р. заклад здійснював освітньо-виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти , Статуту ЗДО №40.

Колектив закладу дошкільної освіти в 2019-2020 н.р. спільно з органами громадського самоврядування працював над вирішенням ряду педагогічних,  реабілітаційно-оздоровчих та господарських завдань. Директором ЗДО створювались всі необхідні умови  спрямовані на об’єднання зусиль педагогічного колективу, батьків, громадськості щодо розвитку закладу та удосконалення навчально-виховного процесу. Це дало змого створити дієву, відкриту, демократичну, державно-громадську систему управління дошкільним закладом з поєднанням державного та громадського контролю за прийняттям і виконанням управлінських рішень, що базуються на принципах взаємоповаги, взаємодовіри та позитивної мотивації.

Впродовж навчального року педагогічним колективом забезпечувався гармонійний розвиток особистості дітей раннього та дошкільного віку та проводилась активна реабілітація здоров’я дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання, у відповідності з науково-практичними засадами Базового компоненту дошкільної освіти та змістом програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» (нова редакція).

Для здійснення стабільного розвитку і нового якісного прориву в національній системі освіти необхідно забезпечити в дошкільній освіті оновлення змісту, форм, методів і засобів навчання, виховання і розвитку дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та програм розвитку дитини. Формуванню готовності вихователів до інноваційної діяльності сприяє ефективний менеджмент у ЗДО, що створює ситуацію загального сприяння інноватики, попереджує та успішно долає консерватизм та опір інноваційним змінам. Діагностика впровадження інноваційних технологій педагогами закладу показала, що найбільш адаптовані для роботи з дітьми наступні : технологія ТРВЗ, яку використовує –  82% вихователів, через методи та прийоми якої  реалізуються завдання STREAM- освіти, нового напряму в освіті,що дає змогу розвинути у дітей навики інноваційного,інженерно-технічного мислення,яке є основою дитячого винахідництва. Одним із актуальних напрямів  розвитку освіти в Україні є   інтегрований курс «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку», який передбачає вирішення економічних,соціальних та екологічних проблем- 40%. Актуальними на сучасному етапі є наступні інноваційні методики:  навчання читання М. Зайцева - 69 %, система впровадження елементів концепції музичного виховання К.Орфа -80 %; авторська програма М. Єфименка «Театр фізичного виховання та оздоровлення дітей дошкільного віку»-72 %,  соціальна технологія «Здоровий дошкільник» Ю.Змановського - 50%, методика Н. Гавриш з художньо-мовленнєвого розвитку - 45%, елементи оздоровлення В.Базарного- 75%  Моніторинг результатів інноваційної діяльності, який проводився впродовж року, дозволив прослідкувати розвиток пізнавальних і творчих здібностей дітей, їх рухової активності, визначити результативність проведеної роботи, яка підвищилась в середньому на 16% порівняно з минулим навчальним роком. Рівень розвитку творчого мислення у старших дошкільників зріс на 22%, пізнавальної активності на 17%. Дошкільники стали не пасивними спостерігачами, а активними учасниками соціуму.

Аналізуючи стан підготовки дітей до навчання в школі за результатами тематичного вивчення роботи в старших групах № 6,7,11  можна зробити висновок, що вихователі груп №6,7,11  досягли хороших результатів у підготовці дітей до школи.  За результатами тематичного вивчення стану підготовки дітей до школи 98% вихованців пішли до школи з високим, достатнім та середнім рівнем розвитку психічних процесів, що на 10% більше, ніж у минулому році.

Значно зріс рівень використання  інформаційних технологій в освітньому процесі. В 80% групових  осередків є необхідні інформаційно – комунікаційні засоби. Досить вагомим досягненням дошкільного закладу стало приєднання всіх групових осередків та кабінетів до мережі Інтернет, що дало можливість розширити діапазон використання новітніх досягнень педагогічної науки та практики. Використання комп'ютерних технологій широко застосовується педагогами в оформленні перспективних планів роботи, конспектів занять, результатів педагогічної діагностики, інформаційних стендів, батьківських куточків, атестаційних матеріалів, узагальнення досвідів, створення презентацій, портфоліо  вихователів та дітей тощо.

В дошкільному закладі створена електронна картотека, яка дозволяє впорядкувати зберігання файлів документів, полегшує пошук необхідних матеріалів та забезпечує швидкий доступ до картотеки в мережі. На сьогодні в закладі створені: картотека презентацій (матеріали педагогічних рад, семінарів-практикумів, батьківських зборів тощо), картотека медіа-матеріалів з Інтернету та навчально-методичних матеріалів ЗДО. Проведена робота полегшує пошук необхідних матеріалів, робить працю педагогів більш ефективною та результативною.

З 2012 року у дошкільній установі відкритий власний веб-сайт. Завдяки змістовному наповненню сайту збільшилась кількість батьків-користувачів. За 2019-2020  рік зареєстровано 555491  тисяч відвідувачів, що свідчить про підвищення інтересу громади до роботи закладу, створення високого іміджу ЗДО, дає змогу популяризувати зміст та форми діяльності дошкільної  установи. Так,  дошкільний заклад налагодив змістовну партнерську співпрацю з ДНЗ №7 м.Енергодар Запорізької області, Славутським ЗДО (ясла-садком) №6 «Крунк» Київської області , ЗДО №18 «Зернятко» Івано-Франківської  міської ради, дошкільним навчальним закладом (ясла-садком) №8 Кузнецовської міської ради Рівненської області. Як  учасник освітнього  євроінтеграційного простору  дошкільний заклад співпрацює з дошкільними закладами міста Варшави(Польща), Праги(Чехія).  Це дало змогу результативно втілювати кращий педагогічний досвід та забезпечити високу ефективність освітньої роботи з дітьми.

Впродовж 2019-2020 н.р. в ЗДО було прийнято  67 дітей відповідно до електронної черги. З них дітей раннього віку, 3-ій рік життя – 22 дитини, 4-го року життя – 35 дітей, 5-го року життя - 3 дитини, 6-го року життя – 6 дітей, 7 року життя – 1 дитина . Альтернативною формою дошкільної освіти (відвідування груп ЗДО без харчування та денного сну : з 9.00 до 12.00) було охоплено  12 дітей, що мешкають в мікрорайоні «Ювілейний» та прилеглій до нього території.

Списковий склад дітей станом на 1 червня 2019 року становив 349 дітей, з них 56 – дітей раннього віку, 293 – дошкільного віку. Комплектування груп відбувається за віковим та родинним принципами з урахуванням вибору батьків, що дає змогу дітям успішніше адаптуватися до умов ЗДО та зміцнити Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом дошкільний навчальний заклад забезпечений повністю.

В закладі працює 27 педагогів,  з них – 20 вихователів,  1 – вихователь-методист,1 - практичний психолог, 1 - інструктор із фізкультури, 2 - музичних керівники, 1 – вчитель-логопед, 1 – керівник гуртка з вивчення англійської мови, 0,25ст. – керівник гуртка з хореографії.

Гуртковою роботою охоплено : 289 дітей гуртком англійської мови ,109 дітей відвідують заняття хореографією, 350 дітини відвідують гуртки за інтересами та обдаруваннями: творчі («Конструктори і винахідники», «У творчій майстерні»,) художньо-естетичного розвитку («Чарівні пальчики», «Кольорові пензлики» ),патріотичні («Творимо  Україну руками дітей», «Краєзнавець»), інтелектуальні («Мудрі шашки»), мовний («Мовні перлинки»), спортивні («фітбол», «степ-аеробіка»), спортивно-патріотичний («Бойовий гопак»), музичні (ансамбль «Дзвіночок, етногурток «Джепельце»), розширена секція зі стрейтчингу з педагогами,батьками ,дітьми  та інші).

За локальною програмою «Я у світі» проводяться наступні гуртки  «Талановиті модельєри», «З любов,ю у серці», «Все для комфорту людини»,які спрямовані на розвиток творчої особистості,здатної розуміти єдність і протиріччя навколишнього світу,яка стане творцем майбутнього з високотехнологічним мисленням і зробить країну інноваційною та конкурентоспроможною.

З метою реалізації завдань  STREAM- освіти в закладі працює гурток «Роботошкола», який відвідує 109 вихованців старших груп, що сприяє розвитку логічно мислення та забезпечує оволодіння дошкільнятами  принципів програмування.

Вищу освіту (магістр, спеціаліст) мають 26 педагогів, базову вищу  – 1 особа.

Складовою кадрового ме­неджменту в ЗДО є атестація персоналу,яка  спрямована на вдосконалення діяльнос­ті педагогів ,під час якої вивчаються професійні якості педагога, його сильні та слабкі сторони, рівень загальної культури, створюються оптимальні умови для вивчення і впровадження передового педагогічного досвіду кращих педагогів  закладу. В 2019-2020 навчальному році атестовано 6 педагогів. За результатами атестації було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» вихователям Трусік І.П., Левценюк Н.Т., присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» вихователям Висоцькій Д.В, Нечипорик О.І., підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» вихователю Базюк Л.Ф., підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання  «вихователь-методист» вихователю Продай Л.М.

Для реалізації завдань реабілітації здоров’я дітей  з неспецифічними захворюваннями органів дихання в дошкільній установі працює кваліфікований медичний персонал: 1 - лікар, 1,5 – сестри медичних старших, 1  - сестра медична з дієтхарчування, 3 – сестри медичні лікувально-оздоровчих кабінетів: фізіотерапії, масажу, бальнео-водних процедур (сауна, гідро-масажні процедури, вихрові ванни), спелеотерапії, синглетної терапії. До послуг дітей оформлена фітовітальня та кабінет психологічного розвантаження, працює дитяча міні-бібліотека.  Впродовж 2019-2020 н.р. активна увага зверталась на оптимізацію лікувально-профілактичних заходів. За звітний період було відпущено 22 375 оздоровчих процедур, з них інгаляцій – 447, тубус-кварц – 341, солюкс – 10, електрофорез – 47, лікувальний масаж – 307, профілактичний масаж –  4 226, спелеотерапія – 7 135, дихальна гімнастика – 4 553, корегуюча гімнастика (плоскостопість, сколіоз) –966, сауна – 121, гідромасаж ніг – 4 015. Вся лікувально-оздоровча робота проводилась за Комплексним планом лікувально-оздоровчої роботи на 2019-2020 н.р., погодженим із завідувачем педіатричного відділення КЗ ЦПМСД «Ювілейний» Барсою В.І., в обсяг якого входило 22 види оздоровчих процедур: кисневі коктейлі, фізпроцедури, спеціальний питтєвий режим для оздоровлення дітей з хронічними тонзилітами, ренітами, бронхітами, фіточаї: вітамінізовані та оздоровчі за призначенням лікаря, аромотерапія з маслами евкаліпта та іншими ефірними маслами, арт-терапія, полоскання ротової порожнини з метою загартування та профілактики, профілактичний та лікувальний масаж, щіточковий масаж для покращення лімфо-переферичного кровообігу в старших групах, масаж рефлекторних зон для загального зміцнення організму в середніх та старших групах, профілактична та лікувальна дихальна гімнастика, лікувально-корегуюча гімнастика (за призначенням лікаря) та профілактична, яку виконують вихователі та інструктор з фізичної культури, лікувальні та профілактичні інгаляції: масляні, содові, трав’яні, різні види загартовуючих процедур, оздоровчий біг, загальна вітамінізація, психогімнастика з елементами медитація та релаксації, спелеотерапія, гідромасаж, сауна (старші групи), вихрові ванни та інші. Також ефективно працювала спеціальна група для занять фізкультурою  тих дітей, які мають вади здоров’я , в такій групі займалось 5 дітей, проведено 207 заняття.

Всього оздоровилось – 346 дітей. Це дало змогу знизити рівень захворюваності в середньому на 11% та зміцнити здоров’я дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання. Тому, на кінець 2019-2020 н.р. із другої групи здоров’я  перейшли в першу – 67 дитини , з третьої перейшли в другу – 3 дитини .

Для успішної реалізації поставлених завдань колектив ЗДО спільно з батьками активно працював над створенням та зміцненням наявної матеріальної бази закладу.

Проведений на початку та в кінці навчального року моніторинг оснащення предметно-ігрового розвивального середовища показав, що  педагоги активно, з ініціативою ставляться до створення умов для саморозвитку та самореалізації кожної дитини Рівень оснащення розвивального середовища у порівнянні з минулим навчальним роком збільшився на  5% ( 93% - 2018-2019 рік, 98% - 2019-2020 рік). Поповненню та удосконаленню ігрового середовища груп сприяла організація конкурсів (на створення кращої «Дослідницької лабораторії» , оснащення центру  ігрової діяльності, куточка Безпеки життєдіяльності). Проведений аналіз оснащення окремих  розвивальних центрів в ЗДО відповідно до «Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти», затвердженого  МОН України від 19.12.2017р. №1633 показав, що найкращим можна назвати розвивальне середовище груп № 4,5,6,7,8,10,12. Аналіз паспортів ігрового середовища  груп свідчить про те, що воно збагачується за рахунок не лише кількісного накопичення, а й через покращення якісних параметрів: естетики, гігієни, мобільності, динамічності.

Невід’ємною складовою освітнього простору в реалізації завдань STREAM- освіти є створений в закладі  STREAM- центр, осередками якого є: технічна судія «Винахідник», дослідницька лабораторія «Екологознайко», дизайн – студія  «Талановиті модельєри», «Роботошкола», куточок ІКТ,які забезпечили ефективне проведення гурткової роботи в ЗДО,сприяли реалізації особистісно орієнтованої моделі навчання,дали можливість дітям відчути себе захисниками природи, майстрами технічних машин, дизайнерами і  програмістами.

Відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти випускник ЗДО повинен мати елементарні уявлення про природні явища на планеті Земля та сезонні зміни в природі,розуміти їх взаємозв’язки та вплив на рослини,тварини,життєдіяльність людей, уміти фіксувати спостереження в календарях погоди і природи. Ці завдання серед інших визначені освітньою лінією  «Дитина у природному довкіллі». Для їх реалізації на території закладу облаштовано метеостанцію,яка дає змогу втілювати діяльнісний підхід до освітнього процесу,проводити експерименти,систематичні спостереження за погодою,сезонними явищами у навколишній природі,а також вивчати мікроклімат території закладу дошкільної освіти.

Враховуючи пріоритетний напрямок діяльності дошкільного закладу, у ЗДО щорічно проводиться моніторинг оснащення фізкультурної зали,  спортивних осередків у групах відповідно до методичних рекомендацій МОН України № 1/9-470 від 18.07.2017р. «Підбір та використання іграшок для дітей дошкільного віку в ДНЗ». Моніторинг оснащення фізкультурної зали показав, що спортивна база ДНЗ   покращилась в порівнянні з минулим роком (2018-2019 н.р. – 95%, 2019-2020 н.р. – 97%) на 2% за рахунок виготовлення обладнання для спортивного майданчика, виготовлення нестандартних посібників та придбання спортивних атрибутів для фізкультурної зали.

Значно покращилась науково-теоретична та матеріальна база методичного кабінету: придбано нову, сучасну методичну літературу, поповнено наочні дидактичні матеріали, розвивальні посібники за програмою «Я у Світі» (нова редакція), на 15% у порівнянні з минулим роком,  які упродовж навчального року опрацьовувались педагогами шляхом самоосвіти та  сприяли  підвищенню теоретичного рівня та фахової підготовки педагогічних працівників.

Також проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль»,«Методична скарбничка вихователя», «Музичний керівник», «Медична сестра», «Практичний психолог»,  «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Практика управління закладом освіти». Переплату проведено у 2019 році на суму- 6089,80 грн. у 2020 році на суму- 3671,85рн.  Всього: 9 761,65 грн.

Популяризації прогресивного педагогічного досвіду та підняттю престижу закладу також  сприяла участь  колективу закладу в проведенні «Всеукраїнського заняття доброти» на тему: «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» за сприяння організаторів БО «БФ «Щаслива лапа» за що, колектив отримав сертифікат учасника (2019), педагогічний колектив ЗДО   нагороджений дипломом управління освіти і науки Рівненської ОДА за 1 місце в обласному конкурсі «Кращий дошкільний навчальний заклад» серед дошкільних навчальних закладів міської місцевості, 2018.

Педагогічним колективом дошкільного закладу впродовж 2019-2020 н.р.  узагальнено  наступні творчі доробки:

-посібник «Виховуємо патріотів рідного краю(Рівненщини та м.Рівного)» (завідувач О.Г.Прокопчук ,вихователі Базюк Л.Ф., Ступницька О.О.);

-посібник «Букварик-Рівнезнайлик»(завідувач О.Г.Прокопчук та авторський  колектив ДНЗ);

-локальна програма «Я змінюю світ»(завідувач О.Г.Прокопчук та авторський колектив ДНЗ);

-посібник « Розвиток творчих здібностей старших дошкільників на засадах педагогічної інноватики» (завідувач О.Г.Прокопчук  та авторський колектив ДНЗ);

-посібник «Мислимо по- новому»(Прокопчук О.Г.,Новосад О.В.,Бейлах О.М.).

Заклад  дошкільної освіти забезпечений достатньою кількістю посуду, постільною білизною, рушниками, предметами гігієни, миючими засобами, що дає можливість дотримуватись вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, правильно доглядати за дітьми та виконувати санітарні правила утримання приміщення закладу, харчоблоку, пральні, господарського двору.

Адміністрацією та господарським блоком проводиться активна робота щодо утримання прилеглої території  в хорошому стані. На території завжди затишно, чисто, квітне багато рослин, куточки території оформлені цікавими сюжетними композиціями.

Для покращення перебування дітей в ЗДО були проведені ремонтні роботи, а саме:

-          придбано жалюзі в музичний зал, ЛФК, масажну, STREAM-центр та групу № 4;

-          придбаний бойлер на студію;

-          придбано мийки на харчоблок;

-          придбано вогнегасники в кількості 4 шт.;

-          придбано аварійні світильники в кількості 6 шт.;

-          придбано та покладено плитку на підлогу на ЛФК;

-          побілено та перетерто стелю на харчоблоці;

-          побілено та перетерто стіни  в групах № 7, 10;

-          побілено та перетерто стелю на групі № 10;

-          виготовлено та придбано стінку в методичний кабінет;

-          замінено двері в спальню групи № 3, 7;

-          виконано ремонт підлоги в група № 12, 5;

-          проведено косметичний ремонт коридору та музичного залу;

-          проведено реконструкцію східцевого маршу біля методичного кабінету;

-          виконано благоустрій новими гірками з вічно зеленими рослинками.

Значно збагатилась навчально-дидактична база:

-         облаштувало метеостанцію;

-         придбано ноутбуки в групах № 5, 6, 12;

-         придбано принтери в групах № 6,9;

-         придбано магнітна дошка в групу № 5;

-         придбано ноутбук в групах № 6, 12;

-         придбано телевізор (плазму) в групах № 10, 11;

-         придбано роботи Dot в кількості 4 шт.;

-         придбано планшети Lenovo в кількості 4 шт.;

-         оформлено куточок природи в групі № 3;

-         поновлено куточки дихальної гімнастики в групах № 3, 9 ,12.

-         виготовлено сучасні види театрів:на ложках, дисках, конусах в групі №4;

-         виготовлено навчально-розвивальну дошку в групі № 5;

-         облаштовано STREAM-центр;

-         пошито набірне полотно для занять з грамоти в групі № 6;

-         оформлено стенд для показу дитячих робіт в групі № 7;

-         поновлено посезонний одяг до дидактичної ляльки в групах № 8, 11;

-         придбано обладнання для організації пошуково-дослідницької діяльності та ємності для їх зберігання в групах  № 8, 9;

-         виготовлено ефективні «Доріжки здоров’я» в групах № 3, 4, 7, 9, 10, 11;

-         поновлено  сюжетно-рольові  ігри та придбано ємності для їх зберігання в групі №4,3,8,12,;

-         поновлено спортивний інвентар;

-         придбано атрибутику до спортивної гри «Городки»;

-         виготовлено 25 ігор  для розвитку дрібної моторики;

-         виготовлено наголовники для рухливих ігор в кількості 15 шт.;

-         виготовлено роздатковий матеріал до музично-дидактичних ігор в кількості 20 шт. ;

-         придбано мнемотаблиці(3 комплекти) для вивчення віршів дітьми старших груп;

-         придбано демонстраційний матеріал у кількості 30 шт. до  7 –ми освітніх ліній.

За успішну підготовку  до 2019-2020 н.р. дошкільний заклад нагороджено

Подякою виконавчого комітету Рівненської міської ради (міський голова В.Хомко).

На проведення ремонтних робіт та покращення матеріальної бази залучались бюджетні, батьківські та спонсорські кошти:

бюджетні за 2019 рік:

­         придбання мийок на харчоблок – 4 200,00 грн.;

­         навчання по електробезпеці – 382,88 грн.;

­         для ремонтних робіт на харчоблок – 4 744,00 грн.;

­         перевірка випробування пожежних гідрантів та внутрішніх пожежних кранів – 1 026,51 грн.;

­         вимірювання опору ізоляції – 1 517,00грн.

Всього -  11 870,00 грн

бюджетні за 2020 рік (5 місяці):

­         технічне обслуговування  вогнегасників – 545,58 грн.;

­         послуги повторного доступу до експлуатації вузла обліку теплової енергії після проведення чергової (позачергової) перевірки – 501,66 грн.; 

­         поточний ремонт вентиляції – 1 690,00 грн.;

­         обрізка дерев – 11 050,26 грн.;

­         придбання бойлера – 3 044,00 грн.;

­         поточний ремонт холодильної камери – 4 840,00 грн.

Всього – 21 671,50

Спонсорські пожертвування за 2019 рік:

-           будівельні матеріали – 22 973,19 грн.

Спонсорські пожертвування за 2020 рік:

-           планшети LENOVO в кількості 4 штуки – 10 396,04 грн.;

-           роботи DOT в кількості 4 штуки – 10 163,00 грн.;

Всього – 43 532,23грн.

Батьківські внески:

-                     залучено кошти батьківської громади через ГО “Надія Рівного” за 2019р. – 47 916,83 грн. з них за звітний період (червень - грудень) надійшло – 16 053,00 грн. Витрачено за весь період 2019 р. – 46 458,00 грн. з них за звітний період (червень - грудень) витрачено – 31 148,10 грн.

-                     залучено кошти батьківської громади через ГО “Надія Рівного” за  звітний період (січень - травень) 2020 р. – 27 095,00 грн. Витрачено за звітний період 2020 р. – 25 688,42  грн.

-                     залучено кошти батьківської громади через “Батьківський комітет” за 2019 р. – 57 815,00 грн. Витрачено за звітний період 2019 р. – 58752,12 грн. 

-                     залучено кошти батьківської  громади через “ Батьківський комітет ” за 2020 р. – 7480,00 грн. Витрачено за звітний період 2020 р. – 7 476,96 грн. 

Всього залучено батьківських коштів – 108 443,00 грн.

З 01 червня 2019 року по 31 травня 2020 року придбано коштом батьків і поставлено на облік матеріальних цінностей на суму 123 065,60  грн. Залишок батьківських коштів станом на 01.06.2020 року – 2 309,74 грн.

 

З бюджета міста на утримання закладу, крім названих вище, було виділено і освоєно кошти у сумі:

 

2019

2020 (за 3 місяці)

 

Всього

6 872 161,00

1 463 870,70

 

На зарплату працівникам ДНЗ

5 058 050,00

961 651,80

На комунальні потреби

901 095,00

319 001,62

На харчування

806 000,00

176 713,69

Інші витрати

-

-

Медикаменти

1 900,00

-

Керівником ЗДО з метою забезпечення безпеки дітей та персоналу  проводились всі роботи, що передбачені Колдоговором, та Заходами з охорони праці і пожежної безпеки:

– проведено 4 інструктажі з охорони праці, 2 інструктажі з пожежної безпеки, 4 інструктажі з охорони життя і здоров’я дітей;

-                     перезаряджено – 5 вогнегасники;

-                     поновлено плани-евакуації;

-                     виготовлено інструкції та встановлено біля кожного вогнегасника;

-                     придбано та встановлено аварійні світильники на евакуаційні виходи в кількості 6 штук;

– проведене випробування крана-гідранта, пожежних рукавів, складено відповідні акти;

– регулярно (1 раз в квартал) проводилось обстеження кріплення спортивного обладнання, меблів, складено відповідні акти;

– щомісячно проводиться обстеження електрообладнання та внутрішньої мережі електричного освітлення, складено відповідні акти;

– проведено навчання щодо дотримання плану евакуації з цивільного захисту;

-                     проведено навчання з відпрацювання дій з надання долікарської допомоги  на випадок  травмування.

– на кожному робочому місці наявні посадові інструкції, інструкції  з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

-                     на харчоблоці, пральні в лікувально-оздоровчих центрах розміщені   Правила користування технологічним та медичним обладнанням.

В ЗДО протягом 2019 – 2020 навчального року виховувались  діти пільгових категорій – 71 дитина, з них 13 дітей раннього віку та 58 дітей дошкільного віку. Серед них: діти – сироти – немає, діти учасників АТО –30,  діти з багатодітних сімей – 27, діти з малозабезпечених сімей – 5, діти – інваліди – 3 , діти з сімей, що постраждали від катастрофи на Чорнобильській АС – 6 дітей.                З них отримали соціальну підтримку та допомогу – 62 дитини., а саме: отримували безкоштовне харчування – 38 дітей, сплачували 50% вартості за харчування – 24 дитини.

За високі показники в роботі було нагороджено -19 працівників закладу:

Почесною грамотою ОДА – 1 особа, Почесними грамотами і Подяками виконавчого комітету Рівненської міської ради -4 особи., Грамотою управління освіти – 7 осіб, Подякою управління освіти – 7 осіб.

Директор ЗДО  Прокопчук О.Г. була  нагороджена грамотою  Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за багаторічну працю за підтримку, розвиток, упровадження науково-орієнтованої освіти та активну участь у заходах Всеукраїнського фестивалю «STREAM –весна-2019» у Рівненській області, Почесною грамотою  Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім..Т.Шевченка,  пройшла навчання за програмою професійного розвитку працівників дошкілля  освітньої платформи «Критичне мислення» з  теми «Теорія і методика освіти для сталого розвитку у дошкільних навчальних закладах»(2018), за програмою базового авторського семінару з інноваційної технології «Випереджувальна педагогіка» на базі «Рівненської Малої академії наук учнівської молоді» ,прослухала вебінари  автора К.Крутій за наступними  темами « Як створити розвивальне середовище в групі та позбавитися методичного мотлоху», «STREAM-освіта для дошкільнят та молодших школярів : особливості планування,покрокове впровадження»(2019), після прослуховування яких отримала сертифікати. Отримала вагомий сертифікат  інституту обдарованої дитини НАПН України,державного вищого навчального закладу «Університету менеджменту освіти» НАПН України як учасника  Всеукраїнського науково-практичного семінару «Технології розвитку здібностей і обдарованості дошкільників та учнів початкової школи» з презентацією програми «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт» (2018 р.).

Вихователь-методист Новосад О.В. була  нагороджена  грамотою  Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за багаторічну працю за підтримку, розвиток, упровадження науково-орієнтованої освіти та активну участь у заходах Всеукраїнського фестивалю «STREAM –весна-2019» у Рівненській області,  пройшла навчання за програмою професійного розвитку працівників дошкілля  освітньої платформи «Критичне мислення» з  теми «Теорія і методика освіти для сталого розвитку у дошкільних навчальних закладах», за програмою базового авторського семінару з інноваційної технології «Випереджувальна педагогіка» на базі «Рівненської Малої академії наук учнівської молоді» ,прослухала вебінари  автора К.Крутій за наступними  темами « Як створити розвивальне середовище в групі та позбавитися методичного мотлоху», «STREAM-освіта для дошкільнят та молодших школярів : особливості планування,покрокове впровадження»(2019), після прослуховування яких отримала сертифікати. Отримала вагомий сертифікат   інституту обдарованої дитини НАПН України,державного вищого навчального закладу «Університету менеджменту освіти» НАПН України як учасника  Всеукраїнського науково-практичного семінару з теми «Технології розвитку здібностей і обдарованості дошкільників та учнів початкової школи» з презентацією програми «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт» (2018 р.),

За підсумками 2019 року відповідно до ст..57 Закону України «Про освіту» педагогічним працівникам ЗДО було виплачено грошову  винагороду в розмірі посадового окладу за сумлінну працю, зразкове виконання службових  обов’язків та згідно Колективного договору педагогічним та медичним працівникам  було виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення до щорічної основної відпустки в розмірі посадового окладу.

З метою  формування основ патріотизму,національної свідомості, виховання любові до рідного краю у дошкільнят  в ЗДО були проведені наступні патріотичні заходи:

-   «Лунай, прекрасна наша мово!» (свято до Міжнародного дня мови);

-   «Ми діти твої, Україно!» (свято до Дня незалежності);

-     «Родина, як зірка єдина»(заходи до Дня  сім'ї);

-     «Наш Тарас Шевченко» (свято до дня народження Т.Г.Шевченка);

-     «На гостину до Лесі Українки»  (свято до дня народження Л.Українки);

-     «Ви - гордість наша, воїни-захисники!» (допомога воїнам АТО);

В ЗДО організоване чотирьохразове харчування . Вартість харчування на один день складає: для дітей раннього віку – 25 гр. для дошкільного – 31 гр. 50% вартості за харчування вносять батьки, 50 % оплачується з міського бюджету. Харчування різноманітне, якісне, калорійне. Також організовано для 15 дітей дієтичне харчування за рекомендаціями лікарів.

В дошкільній установі організований питтєвий режим. З допомогою батьків закупляється бутильована вода «Червона калина», замінюється по мірі використання. Бутлі води стоять в доступному місці для дітей.

Вартість утримання дитини в ЗДО за 2019 рік склала – 19811 грн.20 коп.

До керівника закладу за 2020 рік було 49 звернення. З них у 18 зверненнях піднімались питання виховання дітей, у 9 зверненнях питання оздоровлення дітей, організаційні – 22 звернень. На  питання виховання і навчання, а також оздоровлення дітей  батьки отримали консультації керівника, які задовільнили батьків.  

Органи громадського самоврядування (рада закладу, педагогічна рада, батьківський комітет, піклувальна рада) стали дієвим способом формування громадської думки, ефективним засобом демократизації управління у ЗДО. Спільні засідання органів громадського самоврядування, адміністрації та батьків актуально розглядали питання навчально-виховної, фізкультурно-оздоровчої, адміністративно-господарської діяльності закладу, обговорювались, заслуховувались пропозиції і знаходились оптимальні шляхи розв’язання проблем закладу. В 2019-2020н.р. активно працювала громадська організація сприяння розвитку ЗДО №40 «Надія Рівного», яка забезпечувала всебічну підтримку закладу, ефективність його розвитку в різних напрямках діяльності.  Одним з важливих питань органів громадського самоврядування було також координація та контроль за фінансово-господарською діяльністю ЗДО, яка активно спрямовувалась на зміцнення матеріально-технічної бази закладу. Про надходження та витрату коштів, які надходили від батьків на утримання ЗДО надавалась повна вичерпна інформація щомісячно та оприлюднювалась на сайті ЗДО.

 

О. Прокопчук